Informační centrum s minimuzeem

22. dubna 2017 bylo na Žítkové slavnostně otevřeno Informační a turistické centrum. Toto centrum vzniklo na základě zvyšujícího se zájmu návštěvníků Moravských Kopanic.

Informační a turistické centrum se nachází v budově obecního úřadu a svým návštěvníkům má dozajista co nabídnout. Ke koupi je zde několik knih z regionální literatury.

Pro turisty jsou zde připraveny turistické známky, samolepky a široká nabídka pohledů, které mapují krásnou přírodu Žítkové. Velkou zajímavostí je také prodejní výstava foto obrazů Heleny Michalčíkové ze Starého Hrozenkova. Helena svým objektivem mapuje krásnou přírodu Žítkové i celých Moravských Kopanic, již několik let ve všech ročních obdobích. Pohled, kterým se dívá autorka na svět kolem sebe, určitě každého osloví a to zejména proto, že na jejích obrazech jsou zachycena nejen konkrétní místa, ale i jejich duch a podstata.

Infocentrum nabízí zajímavosti v podobě výstavy dobových fotografií. Návštěvníci se mohou dočíst zajímavosti z historie a názvosloví místních částí. Samozřejmostí jsou také turistické mapy a letáček s turistickými trasami, které dávají podrobný návod, jak z naší přírody vidět co nejvíc.

Při otevření se sešlo několik desítek lidí, kteří přišli podpořit tuto událost. Následné posezení bylo velmi inspirativní a přineslo mnoho podnětů na další aktivity.

Chceme ještě jednou, i touto cestou, z celého srdce poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku našeho Informačního a turistického centra.

Věříme, že Informační centrum bude úspěšné a přinese prospěch celé obci i regionu.

Provozní doba:

Duben – Květen:
Sobota, neděle, svátky – 10.00 – 16.00 hod.
Všední dny – dle provozu obecního úřadu
Červen:
Pátek – neděle + svátky – 10.00 – 16.00 hod.
Všední dny – dle provozu obecního úřadu
Červenec – Srpen:
Pondělí – zavřeno
Úterý – neděle + svátky – 10.00 – 16.00 hod.
Září – Říjen:
Sobota, neděle + svátky – 10.00 – 16.00 hod.
Všední dny – dle provozu obecního úřadu
Listopad – Prosinec – Leden – Únor – Březen:
Dle provozu obecního úřadu
 
 
e-mail infocentra: ic.zitkova@gmail.com

Kam dál?