Aktuality

14. března 2020

Prohlášení farnosti Starý Hrozenkov

Římskokatolická farnost Starý Hrozenkov informuje spoluobčany a farníky.
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky, kterým se kromě jiného zakazují s účinností ode dne 13. března 2020 od 6.00 akce, včetně náboženských shromáždění, s účastí přesahující 30 osob.

 

Prohlášení českých a moravských biskupů ze dne 12. března 2020 sděluje, že věřící jsou do odvolání dispenzováni od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách a že se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce.

V dané situaci ostatní věřící mohou svou nedělní povinnost mše svaté splnit sledováním televizního (TV Noe, TV Lux) či rozhlasového přenosu (Proglas).

TV Noe

Sobota:

18:00Mše svatá z kaple Telepace (živě) - přímý přenos bohoslužby 

Neděle:

10:30Mše svatá z kaple Telepace (živě) - přímý přenos bohoslužby

 

TV Lux

Sobota: 18:00 Mše svatá z kaple TV Lux (živě)

Neděle: 10:30Mše svatá z kaple TV Lux (živě)

 18:00Mše svatá z kaple TV Lux (živě)

 

Svaté přijímání mohou přijmout duchovně podle modlitby č.042 v kancionálu. 

 

Římskokatolická farnost Starý Hrozenkov sděluje, že bohoslužby přes týden se budou konat v úzkém rodinném kruhu, kteří mají v ten den zapsaný úmysl v omezeném množství maximálně 20 osob. Toto opatření platí až do odvolání.

 

Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.

 

Sledujte, prosím, aktuální informace na webových stránkách obce

www.staryhrozenkov.cz.

 

Děkuji za pochopení a prosím o modlitby za zdravotníky a nemocné.

P. Bohumil Svítok, farář