Aktuality

14. dubna 2016

Naokolo Hostětína - 5. ročník jarního otevírání naučné stezky

Naokolo Hostětína - 5. ročník jarního otevírání naučné stezky

Termín: neděle 24. dubna 2016 od 13:30 hod.

Netradiční nedělní odpoledne – procházku magickou krajinou Bílých Karpat, při které  budou návštěvníci zkoumat záhadu Kočičího hrádku, slasti a strasti životů našich pradědečků a zvuky lesa, připravilo Centrum Veronica Hostětín. V neděli 24. dubna 2016 se uskuteční v Hostětíně již 5. jarní otevírání stezky „Naokolo Hostětína“, spojené s lesním překvapením.

Zahájení akce proběhne ve 13:30 hodin v přírodní zahradě Centra Veronica - jak jinak než slavnostním přípitkem oblíbeným hostětínským biomoštem. Letošní novinkou je uvedení nové příchutě moštu, a to jablko – višeň.

Při zahájení bude v zahradě také slavnostně odhalen Budkovník, jeden z mnoha nových interaktivních dřevěných prvků, které jsou nově instalovány v zážitkové přírodní zahradě Centra Veronica. Děti budou mít radost také z hmatového chodníčku, zvukového mlýnku, hmatníku, přírodní tkalcovské osnovy a dalších instalací.

Stezka, na kterou se účastníci poté vydají, je bude provázet působivou místní krajinou i tím, jak kdysi vypadal zdejší život. Ať již při práci či oslavách. Každé místo má své historické názvy a pověsti, které si už dnes málokdo pamatuje. Trasa vede až k pramenu Kolelače, potoka protékajícího Hostětínem, k výhledu na Šanov nebo Pitín a k tajemnému Kočičímu hrádku. Během putování po stezce se návštěvníci setkají například se Sovou a Strážcem, některými z dřevěných soch, které lemují okolí Hostětína.

Průvodcem vycházky bude sám tvůrce soch podél stezky, výtvarník Rostislav Pospíšil. O hudební a zvukový zážitek z lesa se postará ZUŠ Slavičín.

Středně náročná trasa stezky je dlouhá 6,5 kilometru. Více informací najdete na

http://hostetin.veronica.cz/naokolo-hostetina-5-rocnik-jarniho-otevirani-naucne-stezky

Plakátek - Naokolo Hostětína (PDF 249.58 kB)